Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

ADC Tier List


RionKillIN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Postanowiłem zrobić ADC tier list, ponieważ czytając http://www.mpcforum.pl/topic/1231931-tier-lista-adc-plus-ich-zalety/ po prostu brak mi słów. Także nie przedłużając, zaczynamy:

 

Tier 1:

840091403555933737678.png314251403553014737678.png236481403553013737678.png

 

Tier 2:

193331403553013737678.png788081403553012737678.png233761403555933737678.png322221403553014737678.png

 

Tier 3:

330871403553013737678.png784411403553013737678.png559131403553014737678.png996931403553015737678.png712411403553014737678.png

 

Tier 4:

575901403553015737678.png310961403611180737678.png

 

Tier 5:

116751403553014737678.png865401403553015737678.png

 

Dlaczego tak, a nie inaczej? Postaram się wam wytłumaczyć...

 

Tier 1:

 

Tristana - Dobry early game, niezły poke i posiada ucieczkę, poza tym jej ult też ją nam umożliwia, duży burst, ale mniejszy od Lucian'a - według mnie. Średni mid game, ale bardzo dobra w late game'a.

 

Lucian - Obecnie najlepszy ADC w grze, w każdej fazie jest świetny, jego pasyw pozwala nam zdominować linię i outfarm'ić przeciwnika. Dobry do snowball'u, dash, bardzo duży poke, szybko czyści linię, nie ma żadnych wad, na razie Ideał! Riot nie wie nawet, jak go nerf'ić, ale już coś szykują. Potrafi Carry'ować, ale trzeba skill'a i myślenia.

 

Kog'maw - jest dobry, ale ma dość trudny early, przez brak escape, ma niby slow'a, ale łatwo go ominąć. Pasywka może nam pomóc dobić przeciwnika, a gdy złoży botrk'a i trinity, jest naprawdę silny, ult zapewnia nam wizję, co jest przydatne przy split push'u, posiada także obrażenia od magicznej procentówki, co wiąże się z szybszym ubijaniem tank'ów w przeciwnej drużynie.

 

Tier 2:

 

Draven - Szalony poke, ma przyśpieszenie i dodaje sobie szybkości ataku, pasywka po nerfie, ale nie jest aż tak źle, zabił pierwszy a masz wygraną linię(stack'i), ult dobry do dobijania lub pomocy w obiciu przeciwników podczas tf'a, ma też knock-up'a. Jeżeli przeciwnicy okażą się lepsi, może zostać zniszczony w early, a co za tym idzie, stanie się mało użyteczny, ale nigdy nie będzie bezużyteczny. Trudny early game, ale jak już napisałem, kill = win, o ile masz stack'i na pasywie. Odpowiednio opanowany, potrafi sam wygrać grę.

 

Jinx - Dobra faza lane'owania, ze względu na pasywkę, którą może snowball'ować i ult'a. Świetny mid i late game, poza tym potrafi bardzo szybko i sprawnie ściągać wieże. Jej wadą jest brak mobilności, aczkolwiek za pomocą W i E może kite'ować z łatwością.

 

Twitch - Niby dostał nerf'a, ale nadal bardzo silny. Dobra faza lane'owania, Niesamowity late game i dobry mid game. Z łatwością może przemieszczać się między liniami nie ujawniając się wrogom, poza tym łatwo się nim pozycjonuje, a jego ult w późnej fazie gry sieje postrach - "Sneaky, sneaky. It's me", a przeciwnego ADC/APC już nie ma. Jednak oprócz znikania, które dostało nerf'a, nie ma żadnej ucieczki.

 

Corki - Tak samo jak mf'ka - ma bardzo silną faze lane'owania, niezły poke z ult'a i posiada escape. Jest niezły w mid game i late, ale według mnie są lepsze wybory, jednakże zaczyna być brany pod uwagę przy ustalaniu kompozycji team'u, innymi słowy powraca. W tf'ach stoi z tyłu i używając skilli poke'uje przeciwników.

 

Tier 3:

 

Caitlyn - Ma wszystko, czego ADC potrzebuje - bardzo duży range, mocny poke(pasyw), trap, ucieczka, slow, jedynie jej ult wydaje się być useless w team fight'ach. Bardzo dobre early, mid i dobry Late game, odpowiednie pozycjonowanie i rozstawianie pułapek często zapewnia zwycięstwo. 

 

Graves - Średni early, bardzo dobry mid i niezły late game. Ma niezły poke z Q, oraz obszarowego ult'a, posiada escape i może przerwać ult'a Nocturne'owi za pomocą W. Jego pasywka zwiększa nam odporność na magię oraz armor, stack'uje się do 10 = 20 armor, 20 mr. Dobry w tf'ach, łatwo w nich obija przeciwników, odpowiednio pozycjonowany sieje spustoszenie.

 

Vayne - Najgorszy early ze wszystkich ADC, potrzebuje dużego wsparcia na linii od jungler'a lub mid'a. Posiada true dmg, dash'a, condemn, a jej ult daje nam niewidzialność, po tym jak użyjemy Q, bardzo mobilna. Średni mid game, ale w late game jest nie do zatrzymania, oczywiście odpowiednio wyfarm'iona i z kilkoma zabójstwami. Ma mały range, który nie pomaga jej w early, ale odpowiednie pozycjonowanie może dać Twojej drużynie zwycięstwo. Jedna z trudniejszych postaci do ogarnięcia, jeżeli ktoś lubi 1v1 to jest do tego idealna. Niszczy tank'ów z łatwością, ale tak jak pisałem bardzo ciężka mechanika.

 

Ezreal - Słaby early game, dobry mid i late game. Mobilny, łatwo wycarry'ować, gdy możemy snowball'ować w early. Bardzo przyjemnie się nim gra, jednak gdy zostanie zniszczony na linii, bardzo ciężko będzie się mu odbić i nadrobić to co stracił. Ult dobry do dobijania oraz engage tf'ów, poke z Q i ucieczka z E.

 
Varus - Dobry early game, bardzo duży poke (3 stack'i+Q), ale w late jest łatwym celem do focus'u, przez brak dobrego escape, niby ma ult'a i slow'a, ale wiązki z ult'a, które się rozprzestrzeniają łatwo zerwać. Odpowiednio nafed'owany w early z łatwością może poprowadzić drużynę do zwycięstwa.

Tier 4:

 

Miss Fortune - Bardzo silny early game, duży poke, ale brak escape. Może łatwo zniszczyć przeciwny bot lane, co poskutkuje tym, że w późniejszych fazach gry staną się useless. Jednak łatwy focus w tf'ie, mimo posiadania slow'a robi swoje, dodatkowo podczas używania ult'a stoi w miejscu, żeby coś zrobić, potrzebuje świetnego engage od team'u.

 
Sivir - Trudne early, ale ciągle może push'ować linię pod turret przeciwnika i cofać się na golemy, ult, który jest idealny do engage tf'ów, a także ucieczki, posiada spell shield'a, który zwraca jej manę po trafieniu od przeciwnika. Średni mid i late game.

 

Tier 5:

 

Ashe - Dobra podczas early, ale zniszczona, staje się bezużyteczna. Ult i slow mogą engage'ować tf'y, dobra także do split push'u ze względu na jej E, niezła pasywka w early, ale tak jak napisałem, gdy się ją zniszczy, nic nie będzie w stanie zrobić. Ma niezły mid game i dobry late

 

Quinn - Bardziej nadaje się na top'a niż na ADC, jej doskok i odskok mogą nas zabić -> https://www.youtube.com/watch?v=Mw1aROdom_U. Niezły early, mid i late, ale nie widzę jej za bardzo na pozycji ADC, ze względu na ten skill, oraz brak escape - niby jest ult, ale jak ją ktoś trafi ze skilla, np. Thresh to nic jej on nie da.

 

 

To tyle, gram ADC już długo i uważam, że ten tier list jest odpowiedni. Ważne, aby nie zapomnieć, że niektóre postacie powinny być pick'owane sytuacyjnie. Jeżeli nie zgadzasz się z tym co napisałem, to napisz dlaczego masz takie zdanie, aczkolwiek tego tier list'u nie zmienię, chyba, że wejdzie kolejny patch. Powodzenia w Soloq.

h6IduA1.png

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Vayne - Najgorszy early ze wszystkich ADC ?

Kog'maw ma o wiele trudniej ale nadrabia w late. Tak jak w sumie vayne. Wszystko zależy od reszty picków więc takie tier listy są jak dla mnie słabe.

 

Można wypisać postacie które są silne na obecną mete oraz patch np. 4.11.14 cała reszta jest bez sensu.

Hejo

Opublikowano

 

 

Vayne - Najgorszy early ze wszystkich ADC ?

Tak, ma najgorszy, dostaje po dupie od wszystkich, chyba że ją ogarniasz, nawet kog ma lepszy early...

h6IduA1.png

Opublikowano

Yy... mówisz, że vayne Tier 4  tylko dlatego, że ma ciężką mechanikę? To jest także topowy adc... Nie widziałeś chyba jej w wykonaniu gosu. Poza tym jak możesz dawać Eza i Corkiego do jednego tieru? Czy ty widzisz co nasz Pawełek "Celaver" wyprawia nim w lae na lcsach? Tristana, która po zmianach w itemkach jest strasznie silna i Vasilii z "LMQ" dawał wszystkim nią po dupie? Co ty robisz z tym tierem xD. MF tier 3?

Opublikowano

Vayne tier 2 dla mnie i draven tier 1 z luckiem, reszta w miaaare ok. :)
Btw. za kilka paczy i tak wszystko sie zmieni, nie potrzebnie sie meczysz Kappa

vayne // mushisgosu
Lel, ez tier 4? Nie polecam robić tierów, jeśli jesteś goldem xD

Opublikowano

 

 

To jest także topowy adc... Nie widziałeś chyba jej w wykonaniu gosu.

Sorry, ale akurat pisałem do niego na facebook'u... Podpowiedział co nieco, poza tym sam określił Vayne na tier 4, mimo, że to jego main...

 

@Edit Zostanie zniszczona w early i jest później gównem, oglądam gosu jak stream'uje, oraz main'uje Vayne, taka jest prawda, dostanie bardzo po dupie to staje się useless...

h6IduA1.png

Opublikowano

Sorry, ale akurat pisałem do niego na facebook'u... Podpowiedział co nieco, poza tym sam określił Vayne na tier 4, mimo, że to jego main...

 

@Edit Zostanie zniszczona w early i jest później gównem, oglądam gosu jak stream'uje, oraz main'uje Vayne, taka jest prawda, dostanie bardzo po dupie to staje się useless...

dowód proszę

Opublikowano

Jeszcze gorszy niż mój :) Corki na pewno nie tier 3

Mi tez brak slow do twojego.

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

dowód proszę

To sobie wpisz ADC Tier list Hi im gosu i będziesz mieć :) Jak będę w domu to podeśle ss

h6IduA1.png

Opublikowano

Thx, za podrzucenie, poza tym

 

 

Czy ty widzisz co nasz Pawełek "Celaver" wyprawia nim w lae na lcsach?

Nie porównuj LCS'ów do zwykłego soloq... Bo to się nie równoważy, poza tym jedna gram mu nim wyszła, roc wygrali i nagle Corki stał się taki zajebisty? Szkoda, że nikt nie zwracał na niego uwagi jakiś miesiąc temu, build wciąż ten sam i nie dostał ani nerf'a ani buff'a

 

@Edit: Co tam Gosu wie o ADC, co nie? (Do tych co się sprzeczają o tier Vayne).

h6IduA1.png

Opublikowano

Kolejny poradnik o ADC człowieka który nie ma pojęcia co i jak. Kog Tier 1 vayne tier 2 varus tier 2 ezreal tier 2. Zagraj postacią taką jak varus czy ezreal i później mów co i jak z nimi. Ezreal ma early i mid game w late dopiero odstaje w stosunku do innych ADC. Varus też jest bardzo silnym ADC może lekko zapomniany jednak jego ulti i dobre pozycjonowanie czyni go naprawdę silnym adc.

Opublikowano

ta tier lista jest jeszcze gorsza

kog z corkim t1/t2 (koga do t1 bym dal)

sivir t3? z czym ona wygra laning phase ze swoim 500 range? t4, nie ta meta

trist t1/t2, zmiany jej pomogły, wszystko idzie by tylko była w t2/t1, na t3 jest za silna

bardzo słaba tier lista

­

Opublikowano

 

 

Kolejny poradnik o ADC człowieka który nie ma pojęcia co i jak. Kog Tier 1 vayne tier 2 varus tier 2 ezreal tier 2. Zagraj postacią taką jak varus czy ezreal i później mów co i jak z nimi. Ezreal ma early i mid game w late dopiero odstaje w stosunku do innych ADC. Varus też jest bardzo silnym ADC może lekko zapomniany jednak jego ulti i dobre pozycjonowanie czyni go naprawdę silnym adc. 

Tak, gość grający zapewne na bolu będzie się wypowiadał na temat tier ADC, nice. Ten Twój tier byłby dopiero przykry... Poza tym jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, bo akurat main'uje Ez'a, Vayne i Draven'a. Varus już na początku odpada z powodu braku escape, no ale diament, który niby będzie lepiej wiedział, GG. Akurat Ez w late z dobrym buildem bije bardzo mocno, 4.7 kda na ez'ie...

 

Wolę się zasugerować tym co pisze Gosu, niż jakieś randomowe Diamenty, czy goldy...

h6IduA1.png

Opublikowano

Tak, gość grający zapewne na bolu będzie się wypowiadał na temat tier ADC, nice. Ten Twój tier byłby dopiero przykry... Poza tym jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, bo akurat main'uje Ez'a, Vayne i Draven'a. Varus już na początku odpada z powodu braku escape, no ale diament, który niby będzie lepiej wiedział, GG. Akurat Ez w late z dobrym buildem bije bardzo mocno, 4.7 kda na ez'ie...

 

Wolę się zasugerować tym co pisze Gosu, niż jakieś randomowe Diamenty, czy goldy...

z q, owszem, wystarcz go zonowac takim tankiem jak shyvana i sobie nie poradzi, teraz w mecie sa postacie polegajace na aa (twitch, kog, trist, luc, cait, corki jeszcze, bo ma duzy burst) a nie taki ez gdzie dmg zrobi z q

w takim razie dlaczego dales eza do t4 skoro teraz sam przyznales ze daje rade? jak daje rade to przynajmniej t3, z czym sie nie zgodze (t4 to dobre miejsce)

­

Opublikowano

 

 

w takim razie dlaczego dales eza do t4 skoro teraz sam przyznales ze daje rade? jak daje rade to przynajmniej t3, z czym sie nie zgodze

Zależy od umiejętności, nie każdy potrafi używać skilli, t4 dla niego jest odpowiednim miejscem. Ja nie patrze po swoim skillu, tylko z szerszej perspektywy -.-, a z tego co widzę to poniektórzy tego nie rozumieją...

h6IduA1.png

Opublikowano

Masz jeden argument "..ale gosu tak powiedzial" gosu za ciebie tez myśli? Tier list'a jest po prostu słaba, chciales "zbłaźnić" mnie a zbłaźniłeś siebie.

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

https://www.facebook.com/HiImGosu/posts/754062174614453 just watch, daimond with bronze think. hi im gosu tier list...

Niech ci gosu napisze, że matka ci się puszcza to to sprawdzisz ?

Ok on gra zajebiście, ale nie każdy musi się z nim zgadzać, vayne na pewno nie jest tier 4 bo spokojnie nią zajebiesz Luciana, który jest w tier 1 więc coś tu jest nie tak.

Opublikowano
AD Gods:  Kog'Maw, Jinx, Tristana, Miss Fortune, Lucian

AD Carry tier 1: Draven, Caitlyn, Graves, Ezreal, Varus, Ashe, Sivir

AD Carry tier 2: Corki, Vayne, Quinn

AD Carry tier 3: Twitch, Twisted Fate, Kennen

 

Tak powinno być.

1365425281-U294119.png

Opublikowano

 

AD Gods:  Kog'Maw, Jinx, Tristana, Miss Fortune, Lucian
AD Carry tier 1: Draven, Caitlyn, Graves, Ezreal, Varus, Ashe, Sivir
AD Carry tier 2: Corki, Vayne, Quinn
AD Carry tier 3: Twitch, Twisted Fate, Kennen
 
Tak powinno być.

 

To jest żart, tak?

 

Imo ( nie moge sie zdecydowac czy corki 1 czy 2 )

1: Cait, Lucian  - zajebiste

2: Jinx, Corki, Draven,Graves, Kog maw - Dobre

3: Twitch, Vayne, MF? Sivir   - Wymagają opanowania gry tą postacią

 

Reszta c*****a

sweetgrove_eune_67_4_nozg.png

Opublikowano
 

Niech ci gosu napisze, że matka ci się puszcza to to sprawdzisz ?

Ok on gra zajebiście, ale nie każdy musi się z nim zgadzać, vayne na pewno nie jest tier 4 bo spokojnie nią zajebiesz Luciana, który jest w tier 1 więc coś tu jest nie tak.

 

 

 

 

Masz jeden argument "..ale gosu tak powiedzial" gosu za ciebie tez myśli? Tier list'a jest po prostu słaba, chciales "zbłaźnić" mnie a zbłaźniłeś siebie.

Do tych dwóch panów, ja w przeciwieństwie do was używam sam mózgu, to po pierwsze, oczywiście wole się zasugerować tym co napisał gosu, no bo to w końcu jeden z najlepszych ADC NA... Poza tym, dobry Lucian na linii niszczy Vayne tak, że ciężko farmić, o ile freeze'uje, bo pod wieżą zawsze można coś cs'ów złapać. Vayne musi być tier 4, bo albo grasz na debili, którzy Cię nafed'ują, albo bez presji jungler'a wywartej na przeciwnikach, lub mid'a, który schodzić do Ciebie, chuja zrobisz... Co najwyżej oddasz parę killi, przy okazji robiąc przeciwnemu ADC 3/0. Błaźnisz się tylko Ty, niestety ale podatność na zdanie innych nie jest dobra, a Ty, bo tak ludzie napisali, zmieniasz Tier list co chwile -.-.

 

 

macie słaby ten angielski w gimbazie

 

luk at dys dajmond łifałt tjer list

No niestety dla Twojej wiadomości, idę właśnie na studia, ale nie wiem po jaką cholerę człowiek, który wbij diament na bol'u się tutaj wypowiada, gościu myśleniem jesteś w brązie, a przez oszustwo dostałeś się do swojej wymarzonej ligi... Jakie to przykre -.-. Wiedzę trzeba nabyć podczas gry i nauki jej mechaniki, a nie podczas trzymania spacji ;/, w moich oczach się tylko błaźnisz, bo niestety byłeś tak słaby, że zapewne nawet do gold'a nie mogłeś się dostać bez bol'a.

 

Tak jak pisałem wyżej na temat Vayne, że bez odpowiedniej pomocy może później nic nie robić. Nie patrzcie na ten Tier z perspektywy pro player'ów, gdzie większość bez pomocy programu nadal siedziała by w brązie/srebrze(chodzi mi tutaj o bol'owców z MPC), tylko z perspektywy nowicjusza, nie można określać i tworzyć tier listu na podstawie swojego skilla, bo jakbym tak robił to Vayne byłaby tier 2. Takie tut'y mają nam pokazać, który z, akurat w tym przypadku, marksman'ów jest łatwiejszy do ogarnięcia dla początkującego, ale także ukazać przemyślenia autora, dlatego panie Veme ja w przeciwieństwie do Ciebie nie zamierzam zmieniać swojego tier listu. Za bardzo podatni na sugestie są ludzie z gimnazjum.

 

@Edit: Skoro Vayne to tak wysoki tier, to dlaczego prawie w ogóle nie jest grana na LCS'ach? Odpowiedź jest prosta, są lepsze picki -.-.

h6IduA1.png

Opublikowano

@Edit: Skoro Vayne to tak wysoki tier, to dlaczego prawie w ogóle nie jest grana na LCS'ach? Odpowiedź jest prosta, są lepsze picki -.-.

Odpowiedź jest prosta, nie pasuje do teamcompu (w goldzie nie używacie takich słów? przykre).

W ogóle ładną masz rysę na mózgu, pouczasz mnie będąc w goldzie xD Jak chcesz wiedzieć, platynę wbiłem jeszcze w systemie ELO, więc chyba trochę się zbłaźniłeś  B)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...